Forum PTG
Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne

Strona główna » Ogólne » Ogólnie o genealogii » Gdzie znaleźć dokumenty?
Gdzie znaleźć dokumenty? [wiadomość #17582] czw, 12 grudnia 2019 19:49 Przejdź do następnej wiadomości
wamke jest aktualnie niedostępny  wamke
Wiadomości: 130
Dołączył(a): lutego 2009
Miejsce: Tuchola
Senior Member
Witam wszystkich!

Mam oto takie pytanie: gdzie i w ogle czykolwiek mog znale w internecie skany dokumentw lub ich odpisy dotyczce nada krlewski oraz potwierdzenia krlewskie?
Kilku moich przodkw dostao ziemi od starostw tucholski, ktre to nadanie potwierdza krl.

Czy w Sumariuszu metryki koronnej mg taki zapis zosta umieszczony?

Pozdrawiam!


Andrzej Wamke
Odp: Gdzie znaleźć dokumenty? [wiadomość #17583 jest odpowiedzią na wiadomość #17582] czw, 12 grudnia 2019 21:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
malrom jest aktualnie niedostępny  malrom
Wiadomości: 1117
Dołączył(a): wrzenia 2011
Senior Member
ostatnio ukazaa si Lustracja Prus Krlewskich z 1765
roku /ostatnia / wydana przez TN Toru;
w tomie IV cz 7 jest index osobowy i miejscowoci.

Pozdrawiam
Roman M.
Odp: Gdzie znaleźć dokumenty? [wiadomość #17584 jest odpowiedzią na wiadomość #17582] czw, 12 grudnia 2019 21:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
krzych1876 jest aktualnie niedostępny  krzych1876
Wiadomości: 76
Dołączył(a): kwietnia 2019
Member
Dobry wieczr. Troch na ten temat znajdzie Pan w herbarzu Pragerta tom 5.Midzy innymi by wydany dokument w 1526 roku gdzie krl Zygmunt Stary potwierdza prawa majtkowe na Pomorzu szlachcie,pankom,lemanom .Pozdrawiam
Odp: Gdzie znaleźć dokumenty? [wiadomość #17586 jest odpowiedzią na wiadomość #17582] pi, 13 grudnia 2019 14:57 Przejdź do poprzedniej wiadomości
wamke jest aktualnie niedostępny  wamke
Wiadomości: 130
Dołączył(a): lutego 2009
Miejsce: Tuchola
Senior Member
Dzikuj za odpowiedzi, ale nie do koca o to mi chodzio. "Lustracje..." posiadam wszystkie tomy, mao jest tam nazwisk, a w swoim drzewie prawie wszystkie mam, jak i te posiadam informacj kto, kiedy i od kogo dosta przywilej.
Chodzi mi raczej o wgld w oryginalny dokument lub jego odpis.

http://www.agad.gov.pl/inwentarze/Metr_Korx.xml mamy tu skany dokumentw, lecz nie mam pojcia s wrd nich nadania dla lemanw i sotysw...

Pozdrawiam!


Andrzej Wamke
Poprzedni wątek: Przynależność do USC
Następny wątek: Prośba dotycząca nazwy miejsca zamieszkania w księdze chrztu
Idź do forum:
  


Aktualna data: pon maj 20 13:04:57 CEST 2024

Łączny czas generowania strony wyniósł $1 sekund