Forum PTG
Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne

Strona główna » Tłumaczenia » Inne języki » Problem w odczytaniu...
icon1.gif  Problem w odczytaniu... [wiadomość #9552] ro, 22 lutego 2012 23:28 Przejdź do następnej wiadomości
Batalion01 jest aktualnie niedostępny  Batalion01
Miejsce: Gdynia
Member
Witam, ostatnio natknem si na takie cos na jednej z interesujcych mnie stron w ksigach. Mam prosb, czy ktos kto ma talent w odczytywaniu takich "szlaczkw" by by w stanie pomc mi to odczyta? Surprised By bym bardzo wdziczny za pomoc.

• Załącznik: pyt.jpg
    (Rozmiar: 76.85KB, Pobrane 910 razy)

Rodzina - SZELA, DYSZER, CZAJA, BRYLOWSCY
Odp: Problem w odczytaniu... [wiadomość #9554 jest odpowiedzią na wiadomość #9552] czw, 23 lutego 2012 09:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
piesta
Senior Member
Nie wiem czy Ci tak miniaturk kto odczyta

Staszek
Odp: Problem w odczytaniu... [wiadomość #9555 jest odpowiedzią na wiadomość #9552] czw, 23 lutego 2012 10:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Member
Najgorsze jest to, e w tej ksidze ten zapisek jest dosownie "tyci tyci", nie wiem jak mona by to w ogle powikszy Sad Ten kto to napisa chyba robi to z lup.. Kurcz, jednak jak by ktos da rad chocia kawaek rozszyfrowa to by bym wdziczny Sad

Z tego co widz, cos tam jest napisane "Dnia 11 Listopada 1918 ... (...)

Odp: Problem w odczytaniu... [wiadomość #9558 jest odpowiedzią na wiadomość #9552] czw, 23 lutego 2012 13:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kaphis jest aktualnie niedostępny  kaphis
Miejsce: Leverkusen
Senior Member
Witam

Staszek ma racje , ze tekst nalezy do miniaturki. Ja potrafie ocenic ten tekst jako napisany po lacinie i wyciagnac z niego kilka informacji i jestem prawie pewny ze chodzi o dopisek na temat slubu :

- 11 Lutego 1918 w Bochum
- Antonina Lieszelpa ( nazwisko ??? ) ur. 26/5/89
- (rodzice Josephus i Marianna Rychlaut (nazwisko ???) )
- i prawdopodobnie jest ten slub zapisany w aktach stanu cywilnego pod nr.17 / 218

Moze ktos potrafi jeszcze cos wiecej z tego tekstu wyciagnac. Ja nie jestem pewny Nazwisk i miejscowosci Bochum.

Pozdrawiam

Marek Zając
Odp: Problem w odczytaniu... [wiadomość #9559 jest odpowiedzią na wiadomość #9555] czw, 23 lutego 2012 13:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jolka
Senior Member
Moim zdaniem jest to zapis lubu (?) ktrego udzieli Martinus Wejrowski dnia 11 lutego 1918r. Antonius Ciesielski (?) ur 26/5/89 ..... Marianna Ry??? .............. (?) Swiadek Leo Wygant(?) i Andreas ........ z Gowidlina (?)

same domysy

Jola

GDYBY NIE PRZODKOWIE MOI NIC BY MNIE NIE BYŁO, NIC ŚWIADOMOŚCI, NIC DUSZY, NIC CIAŁA.
TO PRADZIADÓW ZNOJNE ŻYCIE, ŻE JESTEM, SPRAWIŁO, A ZE MNĄ I WE MNIE CZĄSTKA ICH ZOSTAŁA.

[Uaktualnione dnia: czw, 23 lutego 2012 13:22]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: Problem w odczytaniu... [wiadomość #9560 jest odpowiedzią na wiadomość #9552] czw, 23 lutego 2012 16:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Member
Hmmm, rzeczywicie co tam jest takiego co piszecie. Jak kto odczyta i napisze drukowanymi, to jako da rad wycign to co tam jest "nabazgrane" Smile Kurcz, jednak jak tak patrz, to tam nie ma nic zwizanego z moj rodzin... Od tego wpatrywania si w to zaczem mie ju zwidy jakies Shocked

Jedno co mnie ciekawi jeszcze, to czemu zapisek z 1918 r. zosta zapisany na stronie z 1877 rokiem Smile

Odp: Problem w odczytaniu... [wiadomość #9561 jest odpowiedzią na wiadomość #9560] czw, 23 lutego 2012 16:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kaphis jest aktualnie niedostępny  kaphis
Miejsce: Leverkusen
Senior Member
Takie praktyki byly w miare czeste. Przy chrzcie mojego pradziadka z 1886 roku dopisano informacje na temat jego slubu w 1942 roku zawartym na drugim koncu Polski.

Ja tez czasem tak miewam , ze na cos trafiam i mysle to napewno nalezy do mojej rodziny ale w takiej sytuacji kontaktuje sie z ludzmi ktorzy leja mi kubel zimnej wody na leb i na spokojnie to jeszcze kilka razy czytam. To takie podswiadoma chec wykonania kolejnego kroku w naszej pracy to powoduje.

Pozdrawiam

Marek Zając
Odp: Problem w odczytaniu... [wiadomość #9562 jest odpowiedzią na wiadomość #9560] czw, 23 lutego 2012 17:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
hesch jest aktualnie niedostępny  hesch
Miejsce: Koszalin
Senior Member
...a czy ten dopisek nie jest zapisany w ksidze chrztw. Czsto dopisywano luby przy chrztach. W tym przypadku jeden z maonkw miaby w dniu lubu 41 lat.

Pozdrawiam
Heniek
Odp: Problem w odczytaniu... [wiadomość #9566 jest odpowiedzią na wiadomość #9552] czw, 23 lutego 2012 18:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Member
Tak, to jest z ksigi chrztw Smile macie racj, tak patrzyem na inne chrzty i te jest taki dopisek, w ktrym odczytaem inn parafi i miejsce slubu Smile

Wielkie dziki wszystkim za pomoc Smile

[Uaktualnione dnia: czw, 23 lutego 2012 18:24]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: Problem w odczytaniu... [wiadomość #9568 jest odpowiedzią na wiadomość #9552] czw, 23 lutego 2012 20:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
malrom jest aktualnie niedostępny  malrom
Senior Member
Szan. Panie,
oto tumaczenie z aciny:
Maksymilian Wysocki, dnia 11.02.1918 w parafii katolickiej w Bochum z Antonin Ciesielsk, urodzon 26.05.1889, rodzice:
Jzef i Marianna Rychlewska, sakramentem maestwa si
zwizali.
Swiadkami byli: Leon Wysocki i Andrzej Kar..ewski /Ka.. inski?

Gowidlino, 17.02.1918, x. [Antoni] Dylewski, proboszcz.
[* 1866 Chema, + 1947 Chmielno ]
pozdrawiam,
Roman M.
Odp: Problem w odczytaniu... [wiadomość #9570 jest odpowiedzią na wiadomość #9568] czw, 23 lutego 2012 20:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
malrom jest aktualnie niedostępny  malrom
Senior Member
malrom napisa(a) dnia czw, 23 luty 2012 08:05

Szan. Panie,
oto tumaczenie z aciny:
Maksymilian Wysocki, dnia 11.02.1918 w parafii katolickiej
w. Antoniego w Bochum, z Antonin Ciesielsk, urodzon 26.05.1889, rodzice: Jzef i Marianna Rychlewska, /moe
Rychliska / sakramentem maestwa si zwizali.
Swiadkami byli: Leon Wysocki i Andrzej Kar..ewski /Ka.. inski?

Gowidlino, 17.02.1918, x. [Antoni] Dylewski, proboszcz.
[* 1866 Chema, + 1947 Chmielno ]
pozdrawiam,
Roman M.

Odp: Problem w odczytaniu... [wiadomość #9573 jest odpowiedzią na wiadomość #9552] czw, 23 lutego 2012 23:39 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Member
Wielkie dziki! Smile Te informacje jednak nie posiadaj informacji zwizanej z moj rodzin, ale by moe komu z Wysockich si przyda Smile Oglnie to jestem peen podziwu e udao si to rozszyfrowa, te dawne pismo to jest normalnie jakas masakra Smile

Jeszcze raz bardzo dzikuj wszystkim ktrzy w tym temacie postanowili udzieli pomocy! Smile

Poprzedni wątek: Prośba o przetłumaczenie
Następny wątek: Translation from Polish to English
Idź do forum:

Aktualna data: sob maj 18 21:09:48 CEST 2024

Łączny czas generowania strony wyniósł $1 sekund