You are here: Chronicle

Parkowisko 2019

1 września 2019

Gdańsk, Dziedziniec Centrum Hevelianum

 

 

Po raz piewrwszy mieliśmy okazję uczestniczyć w roodzinny piknik organizowanym przez fundację Social Happiness. Piękna słoneczna pogoda. Atmosfera rodzinnej zabawy. Pewnym rozczarowaniem był mały udział mieszkańców. Pewnym usprawiedliwieniem wydaje się fakt, że był to jednak ostatni dzień wakacji i pewnie wiele osób korzystając z pięknej pogody wyjechała z miasta nad wodę.
Michał przy komputerze przeszukuje naszą bazę. Zbyszek rozmyśla.

8 września 2019

Gdańsk Brzeźno, Park im Jana Jerzego Haffnera w Gdańsk Brzeźno

Druga część spotkania poświęcona była właśnie wydanej książce członka PTG Daniela Dempca – „Straty wojenne wśród ludności Powiatu Puckiego w latach 1914 - 1919”. Po prezentacji książki przyszedł czas na króciutkie wystąpienia Mariusza Momota, który zachęcał zabranych do zainteresowania się projektami Wielkopolskiego Towarzystwa Genealogicznego oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Po Mariuszu zabrała głos Tamara Budkiewicz, która podzieliła się informacjami znalezionymi w Archiwum Akt Dawnych.
Po raz drugi uczestniczyliśmy w Parkowisku.Tym razem przyszło dużo więcej ludzi. Pięknie usytułowany Park w Brzeźnie to miejsce niedzielnych rodzinnych spacerów. To także teren przez który przechodzi wiele osób kierujących się na lub z plaży. Mieliśmy dużo interesantów, przeważnie z terenów dzisiejszej Ukrainy i Białorusi, ale także przedwojennych mieszkańców Brzeźna. Rozdaliśmy dużo ulotek, Dużym zainteresowaniem cieszyły się nasze szablony drzewa genealogicznego.

Ostatnia odsłona tegorocznego Parkowiska odbędzie się 6 października na Jasieniu. Serdecznie zapraszamy.

Tekst i zdjęcia: janus i Michał Wysocki