Forum PTG
Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne

Strona główna » Poszukiwania » Geografia Pomorza » Parafia Raciąż - kompedium wiedzy
Parafia Raciąż - kompedium wiedzy [wiadomość #1885] nie, 22 lutego 2009 20:43 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Zatoka jest aktualnie niedostępny  Zatoka
Wiadomości: 323
Dołączył(a): lutego 2009
Senior Member
Tym postem chciabym zainicjowa now form wymieniania si rzetelnymi informacjami o zasobach archiwalnych. Do tego kroku skoni mnie fakt cigego napotykania niekompletnych lub wrcz bdnych informacji odnonie „macierzystej” parafii, zarwno w necie jak i w rnego rodzaju spisach opierajcych si na bezkrytycznym przepisywaniu wczeniej sporzdzonych zestawie, bez weryfikacji popenionych bdw. W wielu wypadkach przeszukujemy te same zasoby archiwalne napotykajc te same braki i stawiamy sobie pytanie: Gdzie szuka dalej? Na koniec najwaniejsze. Nie zapominajmy dzieli si wiedz, e w danym miejscu lub publikacji nie ma informacji o danej parafii. Informacja negatywna te jest poyteczna.

Do tych, ktrzy chcieliby podj moj inicjatyw mam tylko jedn prob. Porzdkujcie t wiedz wg siedziby danej parafii, w odrbnych tematach. W trzecim pocie znajdziecie proponowany wzr bymy mogli dopracowa si jednakowego zakresu danych.

Zwracam si do wszystkich z prob o pomoc. Jeeli dysponujecie jakimikolwiek (nie ujtymi przeze mnie) informacjami dotyczcymi parafii, przesyajcie je.

Chocia umiejscowienie tematu temu celowi nie suy niemniej proponuj w nim dyskuj o potrzebie zorganizowania takiej bazy i uwagach do mojego pomysu. Poniewa mam komplet zdj n/w ksig su potrzebnymi informacjami.

Pozdrawiam


Janusz Wegner

Poszukuję wszekich informacji o Wegnerach z terenu całej Polski. Szczególnie tych zgromadzonych w księgach i spisach pozametrykalnych

[Uaktualnione dnia: nie, 01 marca 2009 11:24]

zgłoś wiadomość moderatorowi

 
Odczytaj wiadomość
Odczytaj wiadomość
Odczytaj wiadomość
Poprzedni wątek: Kalna Huta - Jaka to parafia ?
Następny wątek: leśniczówka Królewskie Łąki (Konigs Wiese[n]) i Rilla
Idź do forum:
  


Aktualna data: pi maj 03 17:40:36 CEST 2024

Łączny czas generowania strony wyniósł $1 sekund