Forum PTG
Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne

Strona główna » Ogólne » Ogólnie o genealogii » Prośba dotycząca nazwy miejsca zamieszkania w księdze chrztu
Prośba dotycząca nazwy miejsca zamieszkania w księdze chrztu [wiadomość #18124] sob, 13 czerwca 2020 07:04 Przejdź do następnej wiadomości
wiesiek65 jest aktualnie niedostępny  wiesiek65
Wiadomości: 49
Dołączył(a): lutego 2008
Member
Witam.
Bardzo prosz o informacj,dotyczc miejsca urodzenia Barbary Rhode w ksidze chrztw. Myl,e dat urodzenia dobrze odczytaem,tzn.02.11.1857r.
Za udzielenie informacji z gry bardzo dzikuj.
Wiesaw
Link metryki:
<a href=https://zapodaj.net/4c78ba91ceb8a.jpg.html>Barbar
Odp: Prośba dotycząca nazwy miejsca zamieszkania w księdze chrztu [wiadomość #18125 jest odpowiedzią na wiadomość #18124] sob, 13 czerwca 2020 17:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jolka
Wiadomości: 290
Dołączył(a): padziernika 2008
Miejsce: Gdynia
Senior Member
Barbary nie widze Smile Ju widze Smile te Godwko
jeli chodzi o Wiktorie crke Adama Rhode i Karoliny Grunholtz to wioska Godwko
(Godwko - cz wsi yce w Polsce, pooona w wojewdztwie pomorskim, w powiecie wejherowskim, w gminie Wejherowo, niedaleko Gdyni. Wchodzi w skad soectwa yce.)

PS Rhode bywao te pisane Rohde, Roda. Kogo synem by Adam ?

Jola


GDYBY NIE PRZODKOWIE MOI NIC BY MNIE NIE BYŁO, NIC ŚWIADOMOŚCI, NIC DUSZY, NIC CIAŁA.
TO PRADZIADÓW ZNOJNE ŻYCIE, ŻE JESTEM, SPRAWIŁO, A ZE MNĄ I WE MNIE CZĄSTKA ICH ZOSTAŁA.

[Uaktualnione dnia: sob, 13 czerwca 2020 19:11]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: Prośba dotycząca nazwy miejsca zamieszkania w księdze chrztu [wiadomość #18126 jest odpowiedzią na wiadomość #18125] sob, 13 czerwca 2020 19:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wiesiek65 jest aktualnie niedostępny  wiesiek65
Wiadomości: 49
Dołączył(a): lutego 2008
Member
Pani Jolu,bardzo dzikuje za pomoc w rozszyfrowaniu nazwy miejscowoci,bo nie mogem sobie da rady. Pyta Pani kogo synem by Adam, tego nie wiem,ale przypuszczam,e na pewno bya to rodzina z powodu miejsca zamieszkania.Zgadzam si z Pani odnonie pisowni nazwiska,poniewa na metryce urodzenia Barbary jest zapisane Rhode,natomiast przy metryce urodzenia jej dziecka Rohde.
Pozdrawiam,
Wiesaw
Odp: Prośba dotycząca nazwy miejsca zamieszkania w księdze chrztu [wiadomość #18127 jest odpowiedzią na wiadomość #18126] sob, 13 czerwca 2020 19:58 Przejdź do poprzedniej wiadomości
jolka
Wiadomości: 290
Dołączył(a): padziernika 2008
Miejsce: Gdynia
Senior Member
Wasnie dlatego ciko ich "poapa" no i ta ilosc synw Smile strasznie rozronici genealogicznie Smile
pozdrawiam
Jola


GDYBY NIE PRZODKOWIE MOI NIC BY MNIE NIE BYŁO, NIC ŚWIADOMOŚCI, NIC DUSZY, NIC CIAŁA.
TO PRADZIADÓW ZNOJNE ŻYCIE, ŻE JESTEM, SPRAWIŁO, A ZE MNĄ I WE MNIE CZĄSTKA ICH ZOSTAŁA.
Poprzedni wątek: Gdzie znaleźć dokumenty?
Następny wątek: Prośba o pomoc w uzyskaniu skanu
Idź do forum:
  


Aktualna data: pi maj 10 02:40:37 CEST 2024

Łączny czas generowania strony wyniósł $1 sekund