Forum PTG
Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne

Strona główna » Ogólne » Nasza kawiarenka » Listy Strat - Gazeta Gdańska
Listy Strat - Gazeta Gdańska [wiadomość #12909] pi, 21 lutego 2014 19:10 Przejdź do następnej wiadomości
Chaber jest aktualnie niedostępny  Chaber
Wiadomości: 56
Dołączył(a): marca 2007
Miejsce: Gdynia
Member
Przodkowie wikszoci z nas podczas 1 wojny wiatowej suyli w szeregach Armii Cesarstwa Niemieckiego.
Dzisiaj dziki stronie
http://des.genealogy.net/eingabe-verlustlisten/search
moemy w przystpny sposb przeszukiwa listy strat (Verlustlisten).
Przegldajc roczniki Gazety Gdaskiej
natrafiem na ciekawy artyku z 1915r.
powicony problemom zwizanym z tworzeniem powyszych wykazw.
Artyku w zaczniku.

Polecam

Arnold
Odp: Listy Strat - Gazeta Gdańska [wiadomość #12916 jest odpowiedzią na wiadomość #12909] nie, 23 lutego 2014 12:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
piesta
Wiadomości: 675
Dołączył(a): marca 2006
Senior Member
"...Przodkowie wikszoci z nas podczas 1 wojny wiatowej suyli w szeregach Armii Cesarstwa Niemieckiego..."

Chyba powiniene poprawi na: Przodkowie wielu Pomorzan suyli...
Ja pochodz z Mazowsza i nie syszaem by kto z moich okolic suy w wojsku cesarstwa.
Zaznaczam, e nie mam nic przeciwko ani nie uwaam za zdrad Twoich przodkw, ktrych historia zmusia do takiej suby.

Z pozdrowieniami
Staszek


Staszek
Odp: Listy Strat - Gazeta Gdańska [wiadomość #12917 jest odpowiedzią na wiadomość #12909] nie, 23 lutego 2014 13:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Chaber jest aktualnie niedostępny  Chaber
Wiadomości: 56
Dołączył(a): marca 2007
Miejsce: Gdynia
Member
Smile
"(...) Nie mam nic przeciwko ani nie uwaam za zdrad Twoich przodkw, ktrych historia zmusia"
do suby w Armii Imperium Rosyjskiego.
Pozdrowienia
Arnold
Odp: Listy Strat - Gazeta Gdańska [wiadomość #12919 jest odpowiedzią na wiadomość #12909] nie, 23 lutego 2014 14:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
piesta
Wiadomości: 675
Dołączył(a): marca 2006
Senior Member
Ja staraem grzecznie Ciebie poprawi.
Ty zaczynacz ze zoliwociami.
No c taka kultura.
Kocz temat.
Bez pozdrowie.


Staszek
Odp: Listy Strat - Gazeta Gdańska [wiadomość #12920 jest odpowiedzią na wiadomość #12919] nie, 23 lutego 2014 15:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
JurekPlieth jest aktualnie niedostępny  JurekPlieth
Wiadomości: 289
Dołączył(a): stycznia 2011
Miejsce: Gdańsk
Senior Member
piesta napisa(a) dnia nie, 23 luty 2014 02:41

Ja staraem grzecznie Ciebie poprawi.
Ty zaczynacz ze zoliwociami.
No c taka kultura.
Kocz temat.
Bez pozdrowie.

Ja nie widz w tym adnej zoliwoci. Kolega Arnold za pierwszym i za drugim razem stwierdza fakt historyczny i tyle. Natomiast Twoje Staszku "bez pozdrowienia" bardzo mi si nie podoba
Sad


Odp: Listy Strat - Gazeta Gdańska [wiadomość #12922 jest odpowiedzią na wiadomość #12919] nie, 23 lutego 2014 20:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rysiu jest aktualnie niedostępny  rysiu
Wiadomości: 173
Dołączył(a): marca 2006
Senior Member
Brak sw !
Odp: Listy Strat - Gazeta Gdańska [wiadomość #12923 jest odpowiedzią na wiadomość #12909] nie, 23 lutego 2014 21:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
egopol jest aktualnie niedostępny  egopol
Wiadomości: 997
Dołączył(a): marca 2006
Senior Member
Zastanwcie si !!!
Arnolek - jeeli Twoi przodkowie s z Pomorza, masz racj w twierdzeniu - " w wikszoci z nas" tzn. Pomorzakw. Tzn. Czuje si Pomorzakiem i nim pewnie jest.
Staszku - Twoje korzenie s na Mazowszu, wic masz prawo twierdzi, tak jak napisae. Po czci jeste nasz z uwagi na swoje niezwyke zaangaowanie w genealogi Pomorza ale jednoczenie podkrelie swj lokalny patriotyzm i chwaa Ci za to. Wic nie dzielmy nasz czy nie nasz. Ja te jestem lokalnym patriot i nie krytykuj tych co suyli w armii Carskiej - drogi Arnoldzie.
Jurku - pozdrawiam czy nie pozdrawiam ma prawo Tobie si podoba lub nie, fakty s najwaniejsze.
Pozdrawiam trjk Arnolka, Staszka i Jurka
Krzysiek

Odp: Listy Strat - Gazeta Gdańska [wiadomość #12976 jest odpowiedzią na wiadomość #12909] wto, 04 marca 2014 20:36 Przejdź do poprzedniej wiadomości
tomasith jest aktualnie niedostępny  tomasith
Wiadomości: 88
Dołączył(a): grudnia 2013
Member
Chaber - super wyszukiwarka, udao si odnale dane dot. dwch osb z rodziny ktrych nie posiadaem (dodam, e w opcji "metasearch" przeszukiwane s take inne rekordy ni same listy zmarych/rannych podczas IW)
Poprzedni wątek: Panie w USC - Gazeta Gdańska
Następny wątek: XI Genpolu
Idź do forum:
  


Aktualna data: czw maj 16 13:42:33 CEST 2024

Łączny czas generowania strony wyniósł $1 sekund