Forum PTG
Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne

Strona główna » Ogólne » Opinie o serwisie » Ksiega Gosci
Ksiega Gosci [wiadomość #8358] ro, 07 wrzenia 2011 20:47 Przejdź do następnej wiadomości
kaphis jest aktualnie niedostępny  kaphis
Wiadomości: 199
Dołączył(a): listopada 2010
Miejsce: Leverkusen
Senior Member
Witam

Mam taka propozycje zeby zamiast przenosic informacje z ksiegi gosci zrobic jej przekierowanie jako odrebny dzial forum. Dzial w ktorym nie bylo by dyskusji , gdzie kazda osoba mogla by zostawic swoja opinie , zapytanie bez potrzeby rejestrowania sie jako urzytkownik. Osoba ktore zostawialyby jakies dane kontaktowe moznaby odpowiadac poza forum. W ten sposob wiekszosc takich "gosci" mialaby pewnosc ,ze ich wpis dotarl do wiekszego grona. Zarejestrowani urzytkownicy ktorzy nie zagladaja do ksiegi gosci ( ja sam przez blisko rok zajrzalem tam moze 2 razy ) widzieli by czerwona ikonke o pojawieniu sie nowego wpisu w ksiedze gosci. Mysle , ze byloby to lepsze rozwiazanie poniewaz naprawde ciezko ocenic jakie postepy zrobila osoba od czasu zostawienia wpisu.

Pozdrawiam


Marek Zając
Odp: Ksiega Gosci [wiadomość #8359 jest odpowiedzią na wiadomość #8358] ro, 07 wrzenia 2011 23:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
egopol jest aktualnie niedostępny  egopol
Wiadomości: 997
Dołączył(a): marca 2006
Senior Member
Marku!!!
Bardzo dobry pomys.
Sam zastanawiaem si nad niuansami rozwizania tych spraw.
Ale rozwizanie wydaje mi si proste, czytelne dla wszystkich a przede wszystkim przyjazne dla uytkowmika
Krzysiek
Odp: Ksiega Gosci [wiadomość #8361 jest odpowiedzią na wiadomość #8358] czw, 08 wrzenia 2011 17:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Janusz jest aktualnie niedostępny  Janusz
Wiadomości: 588
Dołączył(a): lutego 2008
Senior Member
Witam!
Pomys moe i dobry ale zauwacie e:
1.Mariusz do tej pory wykona ogromn prac przenoszc tematycznie wpisy z ksigi Goci do FORUM
2.Bardzo duzo tych wpisw dotyczy poszukiwa nazwisk czy rodziny
3.Prawdziwa ksiga Goci powinna zawiera wpisy rodzaju"Odwiedziem Wasz stron wielokrotnie i znalazem na niej wiele waznych i interesujcych mnie informacji"- niestety takich wpisw w tej ksidze Goci jest bardzo niewiele

pozdrawiam Janusz

[Uaktualnione dnia: czw, 08 wrzenia 2011 17:33]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: Ksiega Gosci [wiadomość #8362 jest odpowiedzią na wiadomość #8361] czw, 08 wrzenia 2011 20:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
egopol jest aktualnie niedostępny  egopol
Wiadomości: 997
Dołączył(a): marca 2006
Senior Member
e Mariusz wykona kawa roboty to tego nikt nie neguje.
Jest jedno ale.
Odnonie niektrych nazwisk powiciem sporo czasu.
Z jednej strony chciaem pomc a z drugiej strony z czystej ciekawoci sprawdzi czy w necie jest moliwe znalezienie jakiejkolwiek informacji.
Tam gdzie jakie dane znalazem w indeksach lub co w necie podesaem bezporednio zainteresowanym.
na 7 adresw tylko jeden jest trafiony.
W wikszoci adresy s nieaktualne w jednym przypadku osoba nie wie o co chodzi - pomyka.

Std mj wniosek aby zamkn ksig goci. A co co by byo jej odpowiednikiem doda do forum.
Krzysiek

[Uaktualnione dnia: czw, 08 wrzenia 2011 20:18]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: Ksiega Gosci [wiadomość #8363 jest odpowiedzią na wiadomość #8358] czw, 08 wrzenia 2011 21:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kaphis jest aktualnie niedostępny  kaphis
Wiadomości: 199
Dołączył(a): listopada 2010
Miejsce: Leverkusen
Senior Member
Witam

Nie neguje i nie chce negowac niczyjej pracy bo wszystko ma swoje cele. Moj post to tylko pomysl na przyszlosc. Mariusz wykonal moim zdaniem dobra robote.

Pozdrawiam


Marek Zając
Odp: Ksiega Gosci [wiadomość #8364 jest odpowiedzią na wiadomość #8358] pi, 09 wrzenia 2011 00:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mark65 jest aktualnie niedostępny  mark65
Wiadomości: 583
Dołączył(a): marca 2006
Miejsce: Olszynka
Senior Member
Witam ,
Ksiga Goci powinna suy do jednego celu, ale ze wzgldu na moliwo dokonania wpisu bez logowania si,wiele osb wykorzystuje ten fakt i korzysta z tego do innych celw.
Ze wzgldu na to, e Ksiga Goci nie jest poczona z Forum, tylko jej przeniesienie umoliwia przeszukiwanie zasobw.
Teraz wracajmy do Forum, kady kto chce dokona wpisu na nim, musi si zalogowa, bo to jest warunek,a w Ksidze nie musi.
Wpad mi pewien pomys na przeniesienie caej Ksigi Goci za jednym razem na forum,ale to musz dobrze przemyle.
Starajc uporzdkowa si posty i katalogi na forum, miaem okazj do wycignicia wielu wnioskw i podsumowa.
Efektem zmian zwizanych z Ksig, bdzie na pewno powstanie nowego katalogu ,ktry bdzie grupowa wszystkie wpisy poszukiwaczy z zagranicy, np. w jzyku angielskim, niemieckim i innych,a pojawiajcych si na naszej stronie.
W tym przypadku bd potrzebowa pomocy osb ,znajcych te kilka podstawowych jzykw obcych, by przetumaczy wpisy i je odpowiednio skorygowa, a moe nawet i odpowiedzie.
Marku ,dlatego Twoja pomoc by mi si przydaa, bo jest tu kilka miejsc gdzie znajomo jzyka niemieckiego jest wskazana.
Dzikuje za wszystkie uwagi.
Pozdrawiam
Mariusz


Mariusz Momont
Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne, Lubelskie Towarzystwo Genealogiczne

[Uaktualnione dnia: pi, 09 wrzenia 2011 00:42]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: Ksiega Gosci [wiadomość #8366 jest odpowiedzią na wiadomość #8364] sob, 10 wrzenia 2011 12:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Milksurfer jest aktualnie niedostępny  Milksurfer
Wiadomości: 1200
Dołączył(a): marca 2006
Miejsce: Niemcy
Senior Member
Koledzy
wydaje mi sie ze powinismy wykonac informacje wstepna dla zapisujacych sie.
jak i kakretne zapisanie w tym pismie linku na forum ze tylko tam maja zapisywac poszukiwania(Forum)

nasza reakcja powinna byc w tych sprawach kasekwetna wymazanie zapisu

to jest moje zdanie

wchodze na forum aby komunikowac a nie do ksiegi gosci aby komunikowac
jest tam wiele zapisuw z zagranic polski proponowal bym napisac pewna instrukcje do rejestrowania sie w kilku jezykach bo wydaje mi sie ze to jest problem

mozna by w poszukiwaniach wykonac tematy w opcych jezykach gdzie te osoby by mogly otrzymywac daty w wlasnym jezyku
proponowal bym narazie wykonac dwa pod tematy Angelski i Niemiecki bo te sa najbardziej czeste

Osobiscie bym sie podjol Jezyka niemieckiego !
przetlumaczenia instrukcji rejestracji, nazwy tematu, naglowkow,
Powinismy rowniez stworzyc grupy kture by pewne tlumaczenia wspulnie realizowaly i sie wspulnie praca opciazaly-dzielily aby koordynacja i efekt prac byl sprawniejszy.
z tego co opserwuje niekiedy nasze dzialania sa jakby gorsze bo niema wspulnoty i odpowiedniej koordynacji.
mamy pojedyncze osoby kture sie mocno samodzielnie angazuja
(wyjatki pewnych projektow powiecmy Reguom).

takze jestem za budowa pewnych grup wspul pracy Jezykowej tlumaczenia (listy osub ktura by sie pewnymi zeczami wspulnie zajmowala)
osub zajmujacych sie budowa i przebudowa stron i forum jak i zajmujaca sie i przyjmujaca nowe koncepty pomyslow.


powracajac do ksiegi Gosci

Zlikwidowac niewiem jest tam wiele informacji
raczej trzeba sie zastanowic jak uswiadomic aby Ksiege Gosci te osoby w taki sposub nie stosowaly.
tylko wstawialy na Forum
proponowal bym Przeslanie dla polakow
E-Mail i Instrukcje w odpowiednych jezykach dla obcokrajowcow
z zaproczeniem dla wszystkich do wspul pracy i do czlonkowstwa



marcin

[Uaktualnione dnia: sob, 10 wrzenia 2011 12:39]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: Ksiega Gosci [wiadomość #8370 jest odpowiedzią na wiadomość #8366] nie, 11 wrzenia 2011 01:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kaphis jest aktualnie niedostępny  kaphis
Wiadomości: 199
Dołączył(a): listopada 2010
Miejsce: Leverkusen
Senior Member
Witam ,

do 17 wrzesnia mam ograniczenia w plynnosci kontaktow. Nie jestem specjalista od niemieckiego ale ucze sie i z wieloma sprawami w tym jezyku radze sobie i moge sprobowac pomoc. Jesli chodzi o wyeliminowanie poszukiwan w ksiedze gosci nalezaloby moderowac ksiege gosci. Trzebaby bylo tez przed dodaniem wpisu do ksiegi gosci przez przypadkowe osoby dodac informacje ze dzial poszukiwan jest na forum i ze admin lub moderator ma prawo takie wpisy usunac.


Marek Zając
Odp: Ksiega Gosci [wiadomość #8372 jest odpowiedzią na wiadomość #8370] nie, 11 wrzenia 2011 13:38 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Milksurfer jest aktualnie niedostępny  Milksurfer
Wiadomości: 1200
Dołączył(a): marca 2006
Miejsce: Niemcy
Senior Member
Tak jak pisalem
Jezeli ktos ma problemy z rejestracja to wysylamy tekst w trzech jezykach byla by to instrukcja, upomnienie, wsklazuwka i zaproszenie do wspulpracy lub do czlonkowstwa

Do moderatorow j adminow
proponowal bym spozadzic liste naszych czlonkow ktozy by sie podjeli pewnych prac kosmetycznych w zaleznosci od osobistych mozliwosci i wolnego czasu

dobrze by bylo sporzadzic liste do wypelnienia co kto potrafi zrobic typu

umie budowac strone
wladam tym i tym jezykiem
pisze dobrze na kaputerze
posiadam i udostepnie taki sprzet
I.T.D.

dzieki temu mozna by wiecej i szybciej cos wskurac
Poprzedni wątek: Błąd w indeksie p. Stężyca
Następny wątek: Indeksy chrztów - jeden milion indeksów
Idź do forum:
  


Aktualna data: pon maj 20 05:02:35 CEST 2024

Łączny czas generowania strony wyniósł $1 sekund