Forum PTG
Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne

Strona główna » Poszukiwania » Cmentarze » Cmentarz w Lipuszu
Cmentarz w Lipuszu [wiadomość #7216] czw, 28 kwietnia 2011 22:18 Przejdź do następnej wiadomości
MariaE jest aktualnie niedostępny  MariaE
Wiadomości: 56
Dołączył(a): stycznia 2010
Member
Na tym cmentarzu znajduj si groby ludzi o nazwiskach, takich jak:
ywiccy, Kleinschmidt, Kozikowscy, Turzyscy, Rolbieccy, Lubeccy, Kulas, Dziemiscy, Hetmascy, Klassa, Stobiscy, Hinc, Hinz, Baszkowscy, Gosz, Gowin, Stolc, Rekowscy, Wrycz-Rekowscy, Wantoch-Rekowscy, Zabroccy, Zaborowscy, Kaszubowscy, abiscy, Pellowscy, Pepliscy, Poboccy, Orzowscy, Ostrowscy, Schutz, Sobieccy, Muchowscy, Jaszul, Ebertowscy, Paubiccy, Sprawka, Spierewka, Dunajscy, Koska, Markowski, Bawat, Lilla, Antoni Kuduk, Trzebiatowscy..

S te inne nazwiska, lecz ich nie zapamitaam.
To tyle, gdyby kto co wiedzia, to prosz o odpowied w tym temacie.

Pozdrawiam.
Maria
Odp: Cmentarz w Lipuszu [wiadomość #7217 jest odpowiedzią na wiadomość #7216] czw, 28 kwietnia 2011 23:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
hesch jest aktualnie niedostępny  hesch
Wiadomości: 225
Dołączył(a): maja 2006
Miejsce: Koszalin
Senior Member
...Kaiser, Machut, Huzarek, Etmaski, Chrapkowski, Janikowski i wiele, wiele innych nazwisk.
A co konkretnie Cie interesuje na lipuskich cmentarzach?


Pozdrawiam
Heniek
__________________________________________________
Schütz, Szyca, Szyc, Kleinschmidt - Kaszuby, Pomorze
Tumiłowicz, Weryho - Stołpce, Andr(y)jewszczyzna, Archangielsk
http://schutz.naszagenealogia.pl/
Odp: Cmentarz w Lipuszu [wiadomość #7221 jest odpowiedzią na wiadomość #7217] pi, 29 kwietnia 2011 18:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
MariaE jest aktualnie niedostępny  MariaE
Wiadomości: 56
Dołączył(a): stycznia 2010
Member
Interesuj mnie Anna i Jakub Lejk oraz Katarzyna Baszkowska.
Odp: Cmentarz w Lipuszu [wiadomość #7223 jest odpowiedzią na wiadomość #7221] pi, 29 kwietnia 2011 19:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jolka
Wiadomości: 290
Dołączył(a): padziernika 2008
Miejsce: Gdynia
Senior Member
Witaj Mario,

Szukam informacji o Katarzynie Lejk (Leyk) urodzonej ok. 1786, ony Jana Pakur/Pachur, lub 1809 w Sierakowicach.

pozdrawiam
Jola


GDYBY NIE PRZODKOWIE MOI NIC BY MNIE NIE BYŁO, NIC ŚWIADOMOŚCI, NIC DUSZY, NIC CIAŁA.
TO PRADZIADÓW ZNOJNE ŻYCIE, ŻE JESTEM, SPRAWIŁO, A ZE MNĄ I WE MNIE CZĄSTKA ICH ZOSTAŁA.
Odp: Cmentarz w Lipuszu [wiadomość #9840 jest odpowiedzią na wiadomość #7217] pon, 16 kwietnia 2012 16:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Lukrecja jest aktualnie niedostępny  Lukrecja
Wiadomości: 15
Dołączył(a): marca 2012
Junior Member
Witam, czy kto mgby mi znale na cmentarzu w Lipuszu nazwiska Jaszul oraz Kleinschmidt. Moi pradziadkowie pochodzili z Loryca, z Lipuskiej Huty i wszyscy chowani kiedy byli w parafii Lipusz. Pozdrawiam Lucyna.
Odp: Cmentarz w Lipuszu [wiadomość #9841 jest odpowiedzią na wiadomość #7216] pon, 16 kwietnia 2012 17:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
hesch jest aktualnie niedostępny  hesch
Wiadomości: 225
Dołączył(a): maja 2006
Miejsce: Koszalin
Senior Member
Lucyno, grobw z nazwiskiem Kleinschmidt na lipuskim cmentarzu jest sporo. Napisz kogo poszukujesz na cmentarzu. Sprbuj pomc.
To, e Twoi pradziadkowie pochodzili z Loryca wcale nie wiadczy o tym, e byli chowani w Lipuszu. Zaley w ktrej czci Loryca mieszkali. Ci ktrzy mieszkali od strony Wglikowic do rzeki, naleeli do parafii w. Trjcy w Kocierzynie(do czasu powstania parafii w Wglikowicach), natomiast ci, ktrzy mieszkali za rzek, naleeli do Lipusza(do czasu powstania parafii w Kaliszu Kaszubskim)


Pozdrawiam
Heniek
__________________________________________________
Schütz, Szyca, Szyc, Kleinschmidt - Kaszuby, Pomorze
Tumiłowicz, Weryho - Stołpce, Andr(y)jewszczyzna, Archangielsk
http://schutz.naszagenealogia.pl/
Odp: Cmentarz w Lipuszu [wiadomość #9846 jest odpowiedzią na wiadomość #9841] wto, 17 kwietnia 2012 12:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Lukrecja jest aktualnie niedostępny  Lukrecja
Wiadomości: 15
Dołączył(a): marca 2012
Junior Member
Zgadzam sie z tym, co napisae. Moi krewni mieszkali w samym centrum Loryca ( i do tej pory mieszkaj tam ich rodziny )Interesuj mnie daty Jan i Marta Kleinschmidt, Jakub i Marianna(zdm.Rynke)Jaszul, Jzef i Apolonia(zdm.Kleinschmidt)Jaszul. Z gry dziekuj. Pozdrawiam Lucyna
Odp: Cmentarz w Lipuszu [wiadomość #9849 jest odpowiedzią na wiadomość #9846] wto, 17 kwietnia 2012 18:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
hesch jest aktualnie niedostępny  hesch
Wiadomości: 225
Dołączył(a): maja 2006
Miejsce: Koszalin
Senior Member
Witam,
znalazem: Jan Kleinschmidt 22.11.1903-10.10.1947
Marta Kleinschmidt z d. Herning 2.10.1902-8.5.1934
Jeeli chcesz zdjcia tych grobw, podaj w prywatnej wiadomoci swj adres mailowy.


Pozdrawiam
Heniek
__________________________________________________
Schütz, Szyca, Szyc, Kleinschmidt - Kaszuby, Pomorze
Tumiłowicz, Weryho - Stołpce, Andr(y)jewszczyzna, Archangielsk
http://schutz.naszagenealogia.pl/
Odp: Cmentarz w Lipuszu [wiadomość #9947 jest odpowiedzią na wiadomość #9846] wto, 24 kwietnia 2012 23:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
MariaE jest aktualnie niedostępny  MariaE
Wiadomości: 56
Dołączył(a): stycznia 2010
Member
Lucyno,
nazwisko Twojej babci Marianny brzmiao Rink lub Renk, a nie Rynke.

Pozdrawiam.

Maria
Odp: Cmentarz w Lipuszu [wiadomość #9951 jest odpowiedzią na wiadomość #9947] ro, 25 kwietnia 2012 18:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Lukrecja jest aktualnie niedostępny  Lukrecja
Wiadomości: 15
Dołączył(a): marca 2012
Junior Member
Witaj, teraz to ju wiem, pisowni tego nazwiska nigdy nie widziaam dopiero jak zaczam cokolwiek szuka. Jeli wiesz co wicej o Mariannie Renk i jej korzeniach to prosz daj mi zna.Pozdrawiam Lucyna
Odp: Cmentarz w Lipuszu [wiadomość #9992 jest odpowiedzią na wiadomość #7216] wto, 01 maja 2012 12:02 Przejdź do poprzedniej wiadomości
marysia13 jest aktualnie niedostępny  marysia13
Wiadomości: 21
Dołączył(a): maja 2008
Junior Member
Witam
Czy na cmentarzu s pochowane osoby o nazwisku Narloch ?
Interesuj mnie dane dotyczce osb zmarych przed rokiem 1939 lub wedug daty urodzenia- jak najstarsze.
Pozdrawiam Marianna.
Poprzedni wątek: Lejkowo koło Słupska.
Następny wątek: Cmentarz w Zblewie
Idź do forum:
  


Aktualna data: czw maj 16 00:29:59 CEST 2024

Łączny czas generowania strony wyniósł $1 sekund