Forum PTG
Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne

Strona główna » Poszukiwania » Poszukiwania osób i przodków » Szukam porad odnośnie dalszych poszukiwań przodka o nazwisku Myślinski
Szukam porad odnośnie dalszych poszukiwań przodka o nazwisku Myślinski [wiadomość #19932] wto, 26 marca 2024 18:38
lesiopolska144 jest aktualnie niedostępny  lesiopolska144
Wiadomości: 24
Dołączył(a): kwietnia 2020
Junior Member
Utknąłem z dalszymi poszukiwaniami 2 lata temu,

Ślad urwał się na moim przodku Rochu/Rochusie Myślińskim.
Wedle aktu małżeństwa z moją 5xbabka Marianna Zupkowna wynika że urodził się w 1762r (ślub w Kolonii Wielkiej parafia Wałdowo w 1785r, w akcie napisane, że Rochus miał 23 lata i jest wzmianka o ojcu który nazywał się Wojciech / Adalbertus. Jest napisane, że wszyscy są mieszkańcami Klonii Wielkiej)

Z kolei z aktu zgonu Rochusa można wnioskować, że urodził się w 1756 r (zmarł w wieku 42 lat wyniszczony z powodu choroby, pogrzeb odbył się 30.07.1798 w parafii Jeleńcz, Mędromierz Mały).

Czy ktoś z bardziej doświadczonych genealogow miałby jakieś sugestie jak to ugryźć dalej, żeby ruszyć z poszukiwaniami? Nie ma żadnego śladu po Rochusie bądź jego ojcu Wojciechu. Za wszelkie porady będę bardzo wdzięczny.
Nie mam również nic na przeciw komuś zapłacić za pomoc w poszukiwaniach jeśli ktoś czułby się na siłach.

[Uaktualnione dnia: wto, 26 marca 2024 18:41]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Poprzedni wątek: Poszukje akt ślubu
Idź do forum:
  


Aktualna data: sob maj 04 23:00:48 CEST 2024

Łączny czas generowania strony wyniósł $1 sekund