Forum PTG
Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne

Strona główna » Ogólne » Publikacje,Artykuły,Audycje » "Moja Pomorska Rodzina"2013 - konkurs genealogiczny
"Moja Pomorska Rodzina"2013 - konkurs genealogiczny [wiadomość #11232] ro, 13 lutego 2013 22:46 Przejdź do następnej wiadomości
mark65 jest aktualnie niedostępny  mark65
Wiadomości: 583
Dołączył(a): marca 2006
Miejsce: Olszynka
Senior Member
Witam,
W tym roku po raz kolejny odbywa si nastpna edycja konkursu organizowanego przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie pt "Moja Pomorska Rodzina", gdzie nasze Towarzystwo jest od kilku lat w gronie wsporganizatorw.
Konkurs jest przeznaczony dla uczniw szk podstawowych i gimnazjalnych Trjmiasta, a gwnym celem jest utrwalenie pamici rodziny oraz poznawanie jej historii.
Organizowany jest on w kilku kategoriach :
- Drzewo genealogiczne
- Korzenie rodziny
- Album "Historia mojej rodziny"
- Prezentacja multimedialna
Now kategori jest "Prezentacja multimedialna", gdzie przy pomocy rnych rodkw medialnych prezentuje si histori rodziny.
Konkurs jest dlatego interesujcy, bo uczniowie sami musz odszuka wiele informacji rodzinnych, a i przy okazji zaangaowa w to swoich rodzicw czy dziadkw.
Termin zoenia prac upywa 19 kwietnia 2013 r.
Tegoroczny konkurs jest ju sm edycj , a organizacj zajmuje si od samego pocztku, jego pomysodawca p. Krzysztof Kowalkowski wraz p.Joann Albeck z Gimnazjum nr 1.
Wrd organizatorw i fundatorw nagrd znajdziemy : Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Urzd Miasta Gdask, Gimnazjum nr 1 w Gdasku, Stowarzyszenie Archiwistw Polskich i Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne.
W zaczeniu zaczam linki do zdj z kilku poprzednich edycji tego konkursu, w ktrych PTG brao udzia :
https://picasaweb.google.com/marimo65/GdanskVKonkursGenealog icznyMojaPomorskaRodzina2010
https://picasaweb.google.com/marimo65/GdanskVIKonkursGenealo gicznyMojaPomorskaRodzina2011
https://picasaweb.google.com/marimo65/GdanskVIIKonkursGeneal ogicznyMojaPomorskaRodzina2012
https://picasaweb.google.com/marimo65/PELPLINSesjaGenealogic znaPTGAD26052012KK#5748082546292397842
Termin ogoszenia wynikw zostanie podany w oddzielny komunikacie
Tak wic zapraszam do rozpropagowania idei tego konkursu wrd uczniw szk trjmiejskich.
Pozdrawiam
Mariusz
  • Załącznik: Konkurs .doc
    (Rozmiar: 205.50KB, Pobrane 131 razy)


Mariusz Momont
Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne, Lubelskie Towarzystwo Genealogiczne

[Uaktualnione dnia: wto, 12 listopada 2013 22:20]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: "Moja Pomorska Rodzina" - konkurs genealogiczny [wiadomość #11486 jest odpowiedzią na wiadomość #11232] nie, 07 kwietnia 2013 17:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
arletaso1 jest aktualnie niedostępny  arletaso1
Wiadomości: 35
Dołączył(a): padziernika 2009
Member
Witam,
w regulaminie napisano, e konkurs jest przeznaczony dla dzieci i modziey miasta Gdaska, czy w kolejnych edycjach mona rozszerzy zakres o inne miasta? Mieszkam w Gdyni i chtnie zaproponowaabym udzia w takim konkursie w szkole moich dzieci. Smile
pozdrawiam
Arleta
Odp: "Moja Pomorska Rodzina" - konkurs genealogiczny [wiadomość #11498 jest odpowiedzią na wiadomość #11232] wto, 09 kwietnia 2013 00:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mark65 jest aktualnie niedostępny  mark65
Wiadomości: 583
Dołączył(a): marca 2006
Miejsce: Olszynka
Senior Member
Witam,
Niedugo nastpi zakoczenie kolejnej edycji konkursu(19.04.) i wtedy bd mia okazj, porozmawia z organizatorami.
Na pewno pomys rozszerzenia na inne szkoy/miasta jest interesujcy i nasze towarzystwo chtnie bdzie to wspierao.
Jednoznaczny akces kilku szk/Gdynia/ byby wskazany, bo to zawsze popularyzuje temat, wrd rodowiska nauczycielskiego i daje moliwo wspierania takiego konkursu lokalnie /stowarzyszenia, Urzdy Miasta/.
Obecnie mona zaproponowa organizatorom, zmian formu konkursu na obszar ktrym jest on objty /Trjmiasto, miasta Pomorza/ i na pewno w takim przypadku duo zaley od osb zainteresowanych popularyzacj historii rodziny.
Na podsumowanie konkursu i wystaw, zapraszam wszystkich, by sami ocenili prac dzieci i modziey, a kiedy to nastpi podam w kolejnym pocie.
Pozdrawiam
Mariusz




Mariusz Momont
Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne, Lubelskie Towarzystwo Genealogiczne

[Uaktualnione dnia: wto, 09 kwietnia 2013 18:18]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: "Moja Pomorska Rodzina" - konkurs genealogiczny [wiadomość #11675 jest odpowiedzią na wiadomość #11232] sob, 18 maja 2013 13:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mark65 jest aktualnie niedostępny  mark65
Wiadomości: 583
Dołączył(a): marca 2006
Miejsce: Olszynka
Senior Member
Witam ponownie,
W dniu 24 maja/pitek/ o godzinie 13.00, nastpi oficjalne zakoczenie kolejnej edycji konkursu genealogicznego "Moja Pomorska Rodzina" .
Ogoszenie wynikw odbdzie si w gimnazjum nr 1 przy pk Wilka-Krzyanowskiego 6 w Gdasku.
Jak co roku mona zobaczy ciekawe pomysy dzieci i modziey na prezentacj prac o swojej rodzinie. Wiele z nich jest naprawd interesujcych i bardzo ciekawie przedstawiajcych histori przodkw. Wida w nich due zaangaowanie dzieci, ... rodzicw oraz dziadkw.
W prezentowanych pracach, mona znale wiele znanych mi z naszego forum, nazwisk.Tak wic, jest okazja sobie je obejrze.
Zapraszam.

Pozdrawiam
Mariusz

PS.Arleto, organizator w chwili obecnej nie ma planw na rozszerzenie konkursu poza obszar Gdaska Sad


Mariusz Momont
Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne, Lubelskie Towarzystwo Genealogiczne
Odp: "Moja Pomorska Rodzina" - konkurs genealogiczny [wiadomość #11700 jest odpowiedzią na wiadomość #11232] ro, 29 maja 2013 09:18 Przejdź do poprzedniej wiadomości
mark65 jest aktualnie niedostępny  mark65
Wiadomości: 583
Dołączył(a): marca 2006
Miejsce: Olszynka
Senior Member
Witam,
Jak co roku jestem mile zaskoczony poziomem prac konkursu, pomysami dzieci i najwaniejsze, sposobem popularyzacji genealogii na Pomorzu.
Wiele z prac tam prezentowanych byo naprawd interesujcych, a niektre pomysy, chtnie wykorzystabym w stworzeniu swojego wywodu.
Zreszt sami ocecie ich prace i wkad w nie woony.

W zaczeniu link do galerii zdj prac z tego konkursu
https://plus.google.com/photos/105443501050328617740/albums/ 5882447662259830593?hl=pl&partnerid=gplp0

Pozdrawiam
Mariusz


Mariusz Momont
Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne, Lubelskie Towarzystwo Genealogiczne
Poprzedni wątek: Goniec rumski 10.05.2013
Następny wątek: Historia rosyjskiego jeńca - D.B.Łomonosow
Idź do forum:
  


Aktualna data: czw cze 06 23:56:56 CEST 2024

Łączny czas generowania strony wyniósł $1 sekund