Forum PTG
Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne

Strona główna » Poszukiwania » Poszukiwania osób i przodków » Warnke
Warnke [wiadomość #3890] pon, 17 maja 2010 12:15 Przejdź do następnej wiadomości
beatabistram jest aktualnie niedostępny  beatabistram
Wiadomości: 43
Dołączył(a): maja 2010
Member
Witam serdecznie!!!
poszukuje wiadomosci o rodzinach Warnke- Andreas ur.1799 w Jehowa Karczma??? czy ktos wie gdzie to jest?
Bruska Marianna ur. 1800 w Zalesiu
Josephus Wierkus 1818
Jacobus Rynka i Maria Gerszowna slub ok. 1815 najprawdopodobnie w Raciazu.
pozdrawiam beatabistram
Odp: Warnke [wiadomość #3913 jest odpowiedzią na wiadomość #3890] wto, 18 maja 2010 16:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zatoka jest aktualnie niedostępny  Zatoka
Wiadomości: 323
Dołączył(a): lutego 2009
Senior Member
Nic dziwnego, e nie moga znale potrzebnego aktu w bazie PTG bo go nie ma. W miejscu numerw aktu wpisane s nr zdj. Czy jest to bd popeniony przez osob indeksujc czy te powsta on na etapie wprowadzania danych do bazy, musi zbada zesp zajmujcy si indeksacj. W efekcie pominity zosta akt nr 8
Jacobus Rynka i Marianna Gierszowna lub 15.10.1809r.

Pozdrawiam


Janusz Wegner

Poszukuję wszekich informacji o Wegnerach z terenu całej Polski. Szczególnie tych zgromadzonych w księgach i spisach pozametrykalnych
Odp: Warnke [wiadomość #3915 jest odpowiedzią na wiadomość #3913] wto, 18 maja 2010 17:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
beatabistram jest aktualnie niedostępny  beatabistram
Wiadomości: 43
Dołączył(a): maja 2010
Member
Wielkie dzieki za odpowiedz!
czy masz moze dostep do tych aktow???
jesli slub byl w raciazu to panna mloda pewnie byla z raciaza, ale w chrztach jest luka od 1768.
ale w slubach raciaz 1783 znalazlam gregorius giersz ( z i )i agnete szczukowska , mogloby pasowac !!! jeszcze tylko udowodnic!
a idac dalej znalazlam gregorius ur. 1757 z elisabeth i adam gierss! jeszcze inna pisownia!
pozdrawiam beata
Odp: Warnke [wiadomość #3916 jest odpowiedzią na wiadomość #3890] wto, 18 maja 2010 17:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zatoka jest aktualnie niedostępny  Zatoka
Wiadomości: 323
Dołączył(a): lutego 2009
Senior Member
Przed laty fotografowaem ksigi Racia wic mam ich komplet w swojej dyspozycji. Preka mi na PW wszelkie dane o osobach Ci znanych i wywodzcych si z Racia oraz o osobach poszukiwanych. Na tej podstawie atwiej bdzie mi szuka. By moe najlepszym rozwizaniem byoby przesanie mi mailem caego drzewa.

Prosz o to gdy moje badania dowodz, i w historii parafii nastpowao cige, naprzemienne wenianie si do rodzin (przynajmniej w pewnych grupach). W swoim drzewie mam przypadek lubu w kuzynostwie IX lub X pokolenia. To dla mnie prawdziwa "pereka". Niewykluczone e istniej powizania rodzinne midzy nami. Pytanie w jakiej gazi i na jakim pokoleniu.

Jako dowd sensu takich poszukiwa powiem Ci, e kilka dni temu zajem si spraw p. Knytterw w oparciu o wpis w Ksidze goci. Wystarczyo kilkadziesit minut by odnale takie zwizki.

Pozdrawiam


Janusz Wegner

Poszukuję wszekich informacji o Wegnerach z terenu całej Polski. Szczególnie tych zgromadzonych w księgach i spisach pozametrykalnych
Odp: Warnke [wiadomość #3978 jest odpowiedzią na wiadomość #3890] pi, 28 maja 2010 15:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zatoka jest aktualnie niedostępny  Zatoka
Wiadomości: 323
Dołączył(a): lutego 2009
Senior Member
Podsumowujc ten temat powiem, i udao mi si ustali wsplne zwizki midzy naszymi rodzinami. Teraz praca nad pogbianiem tych informacji.

Pozdrawiam


Janusz Wegner

Poszukuję wszekich informacji o Wegnerach z terenu całej Polski. Szczególnie tych zgromadzonych w księgach i spisach pozametrykalnych
Odp: Warnke [wiadomość #5451 jest odpowiedzią na wiadomość #3890] nie, 05 grudnia 2010 15:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kshysio jest aktualnie niedostępny  kshysio
Wiadomości: 8
Dołączył(a): grudnia 2010
Junior Member
dzie dobry,
zaciekawi mnie problem genealogi mojej rodziny Warnke. Od yjcej babci nie dowiedziaem si wiele wicej ni to, co mogem znale na nagrobku pradziadkw - Anna i Wawrzyniec Warnke (parafia Karsin). Nawet nie ma dat urodzin i mierci. Od czego mgbym zacz poszukiwania? ksigi parafialne w Karsinie? na Waszej stronie znalazem w indeksie lubw wpis o lubie Laurentiusa Warnke i Anny Kaduskiej (nazwisko prababci si zgadza) nr aktu 45 z 1905 roku, parafia Wiele. Czy imi w akcie Laurentius jest rwnowane z Wawrzyniec? Mj dziadek (ich syn) mia na imi Robert. Czy mgbym prosi o wskazwki dotyczce poszukiwa? Z tego co wyczytaem, sporo mona si dowiedzie z archiww diecezji pelpliskiej - czy s one oglnie dostpne? w jaki sposb ukierunkowa swoje poszukiwania
pozdrawiam
Krzysztof Warnke


just be blue...
Odp: Warnke [wiadomość #5452 jest odpowiedzią na wiadomość #3890] nie, 05 grudnia 2010 15:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zatoka jest aktualnie niedostępny  Zatoka
Wiadomości: 323
Dołączył(a): lutego 2009
Senior Member
Z tego co piszesz rozumiem i dopiero zaczynasz swoj przygod z genealogi wic tytuem wstpu...

Zostay zdygitalizowane (sfotografowane lub zeskanowane) ksigi metrykalne Diecezji Pelpliskiej. Mona je przeglda w sali komputerowej archiwum diecezjalnego. Jest czynna we wtorki i rody, niemniej lepiej sprawdzi przed wyjazdem czy bdzie danego dnia czynna.

Przed wyjazdem do AD najlepiej spisa sobie dane o osobach wystpujcych w bazie PomTG. Uatwia to odszukanie aktw. W Pelplinie jest komputer podczony do netu wic i tam mona korzysta z zasobw PomTG.

Metryki za ostatnie 80 lat wystawiaj tylko proboszczowie parafii. Parafia w Karsinie powstaa w 1913 r., wczeniej obszar ten podlega par. Wiele.

Pozdrawiam


Janusz Wegner

Poszukuję wszekich informacji o Wegnerach z terenu całej Polski. Szczególnie tych zgromadzonych w księgach i spisach pozametrykalnych
Odp: Warnke [wiadomość #5453 jest odpowiedzią na wiadomość #5451] nie, 05 grudnia 2010 16:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Patryk jest aktualnie niedostępny  Patryk
Wiadomości: 97
Dołączył(a): grudnia 2007
Member
Witam w ksidze lubw zapisano e Laurentius Warnke by z Zalesia myl e bdzie to Zalesie z parafii Brusy szkoda tylko e nie podano wieku zawierajcych maestwo co w znacznym stopniu uatwio by dalsze poszukiwania, lub odby si 27.02.1905r.Laurentius to Wawrzyniec w wolnej chwili sprbuj poszuka w chrztach z Brus jeli znajd Laurentiusa to dam Ci zna na priv.Pozdrawiam Patryk
Odp: Warnke [wiadomość #5454 jest odpowiedzią na wiadomość #5453] nie, 05 grudnia 2010 18:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kshysio jest aktualnie niedostępny  kshysio
Wiadomości: 8
Dołączył(a): grudnia 2010
Junior Member
Dzikuj za odpowiedzi, pozdrawiam - zapowiada si ciekawa przygoda Razz
Ju si dowiedziaem, e rodzice Anny Kaduskiej to prawdopodobnie Marcin i Justyna (z Karsina) - ale bardziej chciabym rozwin ga Warnke... prawdopodobnie Wawrzyniec mia sporo rodzestwa...

pozdrawiam
Krzysztof


just be blue...

[Uaktualnione dnia: nie, 05 grudnia 2010 18:34]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: Warnke [wiadomość #5455 jest odpowiedzią na wiadomość #5454] nie, 05 grudnia 2010 18:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
aisaa jest aktualnie niedostępny  aisaa
Wiadomości: 99
Dołączył(a): marca 2006
Member
kshysio napisa(a) dnia nie, 05 grudzie 2010 06:25

zapowiada si ciekawa przygoda Razz

Witaj Smile
Mona i ten "nag" w chci poznania przodkw nazwa przygod Smile Ale ostrzegam, jak zaczniesz nie bdziesz mg skoczy Wink
Odnonie tego lubu z 1905 roku. Warto uda si do Archiwum Pastwowego w Gdasku, poprosi o akta USC z Wiela to zesp 3531 i tam wyszuka sygnatur do lubw zawartych w 1905 roku. W Akcie z USC bdziesz mia dat i miejsce urodzenia pradziadkw, ich rodzicw, miejsce zamieszkania modych i ich rodzicw w dniu lubu.

Pozdrawiam
Joanna


Pozdrawiam
Joanna

[Uaktualnione dnia: nie, 05 grudnia 2010 18:37]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: Warnke [wiadomość #5456 jest odpowiedzią na wiadomość #5455] nie, 05 grudnia 2010 19:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kshysio jest aktualnie niedostępny  kshysio
Wiadomości: 8
Dołączył(a): grudnia 2010
Junior Member
aisaa napisa(a) dnia nie, 05 grudzie 2010 06:36

Warto uda si do Archiwum Pastwowego w Gdasku, poprosi o akta USC z Wiela to zesp 3531 i tam wyszuka sygnatur do lubw zawartych w 1905 roku.

dzikuj za wskazwki - akurat Gdask mam "pod rk" Smile
pozdrawiam
Krzysztof


just be blue...
Odp: Warnke [wiadomość #5460 jest odpowiedzią na wiadomość #3890] pon, 06 grudnia 2010 09:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
beatabistram jest aktualnie niedostępny  beatabistram
Wiadomości: 43
Dołączył(a): maja 2010
Member
Witaj!
Jesli Twoj Laurentinus pochodzil z Zalesia, to moze byc, ze jest rowniez potomkiem , tych Warnke, ktorych ja tez szukam.
Mam Martin Franz Warnke ur. 1833 w Zalesiu , jego pierwsza zona to Anna Kloskowska ( slub Brusy 1859) z ktora mial miec sporo dzieci, 2 zona to Rosalia Wirkus ( Wierkus)(slub w 1886- Brusy) z ktora mial jedna corke Aniele .Twoj Laurentinus moze byc synem Marcina, lub jego wnukiem. W Zalesiu byl jeszcze Andreas Warnke ur. w 1826. Gdzies pozapisywalam te dane ale.... gdzie???
Marcin i Andreas byli najprawdopodobnie bracmi i synami Andreasa- seniora- Warnke ur. w 1799 w Jehowej Hucie.... do dzisiaj nie znalazlam gdzie to moze byc i Marianny Bruskiej ur. w 1800 roku,
Slub w Brusach 26.05 1823 roku
pozdrawiam beata
Odp: Warnke [wiadomość #5464 jest odpowiedzią na wiadomość #5460] pon, 06 grudnia 2010 23:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
iwcia jest aktualnie niedostępny  iwcia
Wiadomości: 38
Dołączył(a): padziernika 2010
Member
Witaj!
Mj pradziadek - Kazimierz Kosiedowski - mia za on Aniel Warnke, urodzon w Zalesiu w 1874 r, a zmar w 1965 r w Przechowie. Jego brat z kolei mia za on siostr Anieli - Dominik.
Iwona
Odp: Warnke [wiadomość #5469 jest odpowiedzią na wiadomość #3890] wto, 07 grudnia 2010 09:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
beatabistram jest aktualnie niedostępny  beatabistram
Wiadomości: 43
Dołączył(a): maja 2010
Member
Witaj!
To musimy miec dwie Aniele Warnke, bo "moja" rodzi sie w Zalesiu w 1893 i bierze slub 24.10 1913 z Ignacym Muchowskim, wiesz kim sa rodzice Twojej?
pozdrowionka beata
Odp: Warnke [wiadomość #5470 jest odpowiedzią na wiadomość #5460] wto, 07 grudnia 2010 10:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kshysio jest aktualnie niedostępny  kshysio
Wiadomości: 8
Dołączył(a): grudnia 2010
Junior Member
otrzymaem wiadomo, i lata 1877-1881 jeeli chodzi o metryki parafialne s niekompletne zarwno we Wielu jak i w Brusach, std bdzie problem z ustaleniem rodzicw Wawrzyca - pozostaj jeszcze archiwa pastwowe...

just be blue...
Odp: Warnke [wiadomość #5471 jest odpowiedzią na wiadomość #5470] wto, 07 grudnia 2010 10:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
beatabistram jest aktualnie niedostępny  beatabistram
Wiadomości: 43
Dołączył(a): maja 2010
Member
Witaj, a w ks. slubow nie podano rodzicow?
Odp: Warnke [wiadomość #5472 jest odpowiedzią na wiadomość #3890] wto, 07 grudnia 2010 10:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
beatabistram jest aktualnie niedostępny  beatabistram
Wiadomości: 43
Dołączył(a): maja 2010
Member
czemu Zalesie mialoby nalezec do Wiele? Brusy, albo Lesno, czy sie myle???
wg.spisu ptg brakuje Brusy 5 lat (1877-1882), moze byc ze akurat wtedy sie urodzil, a Lesno brak 1815-1819,
Odp: Warnke [wiadomość #5473 jest odpowiedzią na wiadomość #5472] wto, 07 grudnia 2010 10:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kshysio jest aktualnie niedostępny  kshysio
Wiadomości: 8
Dołączył(a): grudnia 2010
Junior Member
dokadnie - Brusy - tak te napisaem. Wiele - jeeli chodzi o parafi Anny Kaduskiej (jego ony). Jak w weekend dowiem si czego wicej na ich temat to napisz
pozdrawiam
Krzysztof


just be blue...
Odp: Warnke [wiadomość #5481 jest odpowiedzią na wiadomość #5471] wto, 07 grudnia 2010 18:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Chaber jest aktualnie niedostępny  Chaber
Wiadomości: 56
Dołączył(a): marca 2007
Miejsce: Gdynia
Member
Rodzicami Anieli Warnke (tej o ktrej pisze pani Iwona) byli: Andreas Warnke ur. w Zalesiu par. Brusy w 1826r. oraz Nepomucena von Orowska ur. w Widnie par. Leno 15.05.1833r. lub ich mia miejsce 14.05.1850 w Lenie. Mieli ( tylko je znam) dwie crki: Dominik i Aniel, ktre to wyszy za 2-ch Kosiedowskich z Zalesia.
Pozdrowienia
Arnold
Odp: Warnke [wiadomość #5489 jest odpowiedzią na wiadomość #5481] ro, 08 grudnia 2010 11:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
beatabistram jest aktualnie niedostępny  beatabistram
Wiadomości: 43
Dołączył(a): maja 2010
Member
Witaj !
A masz mozliwosc sprawdzic , kim byli rodzice Andreasa?
Ja interesuje sie linia Marcina (Martin) Warnke i"podejrzewam", ze Andreas *1826 jest bratem Martina*1833 z Andreasa i Marianny (wiecej danych w poscie wyzej)
pozdrawiam beata
Odp: Warnke [wiadomość #5498 jest odpowiedzią na wiadomość #5489] ro, 08 grudnia 2010 23:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Chaber jest aktualnie niedostępny  Chaber
Wiadomości: 56
Dołączył(a): marca 2007
Miejsce: Gdynia
Member
Pani Beato!
Nie mam moliwoci sprawdzenia kim byli rodzice Andreasa 1826. Dane ktre zawarem w pocie pochodz z mojego drzewa, w Andreas jest moim pra-pradziadkiem. Niestety ga koczy si w tym miejscu. Na jesieni chciaem wybra si do Pelplina, ale nic z tego nie wyszo. Dlatego Pani przypuszczenia, i wsplnymi rodzicami mojego (i jak okazuje si Pani Iwony) Andreasa 1826 oraz Pani Martina 1833, s Andreas 1799 i Marianna Bruska, s niezwykle interesujce. Moe jakie dodatkowe szczegy. Bybym niezwykle wdziczny.
Pozdrowienia
Arnold
Odp: Warnke [wiadomość #5499 jest odpowiedzią na wiadomość #5498] czw, 09 grudnia 2010 10:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
beatabistram jest aktualnie niedostępny  beatabistram
Wiadomości: 43
Dołączył(a): maja 2010
Member
Witaj !
jesli znasz date slubu i urodzenia Andreasa, to zadzwon do archiwum do pracowni , moze cos sie tam dowiesz
pozdrowionka beata
Odp: Warnke [wiadomość #5523 jest odpowiedzią na wiadomość #5498] pon, 13 grudnia 2010 18:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Patryk jest aktualnie niedostępny  Patryk
Wiadomości: 97
Dołączył(a): grudnia 2007
Member
Witam Andreas Warnke ur.30.01.1826r.Zalesie rodzice Andreas Warnke i Marianna Bruska.
Martin Franz ur.1833r.Zalesie rodzice Andreas Warnke i Marianna Bruska ,Tak wic Andreas junior i Martin Byli brami.Co do lubu Andreasa seniora z Mariann Brusk to jest pewna nieciso bo w ksidze lubw z Brus pod dat 26.05.1823r.jest nastpujcy zapis: Joannem Warnke lat 24 z Jachowej,lub Jechowej Karczmy i Marianna Bruska lat 23 z Zalesia.Naley postawi pytanie czy dokonujcy wpisu popeni pomyk?lub moe Andreas i Marianna Bruska lubowali w innej parafii i nie pochodzili z terenu parafi Brusy,ponadto nie znalazem w ksidze chrztw informacji o urodzeniu Andreasa seniora,wg.mojej wiedzy na tamtym terenie nie ma Jachowej Karczmy.Pozdrawiam Patryk
Odp: Warnke [wiadomość #5531 jest odpowiedzią na wiadomość #5523] wto, 14 grudnia 2010 11:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
beatabistram jest aktualnie niedostępny  beatabistram
Wiadomości: 43
Dołączył(a): maja 2010
Member
Witajcie!
no to super, moje przypuszczenie okazalo sie trafne!
co do tego slubu z 1823 r. mysle, ze to jednak ta sama para! Nazwisko pana mlodego jest poprawione, moze wpisujacy zapomnial poprawic imie???
Ojciec Marianny Bruskiej na jej akcie ur. podany jest jako soltys- sculteti(s), na akcie urodzenia Marcina (1833) zawod Andreasa- seniora to- Schulz, co podobno mozna tlumaczyc rowniez jako soltys! Pisze podobno , bo nie znalazlam jeszcze dowodu, ze Schulz faktycznie to oznacza, ale poradzilam sie znawcow i tak mi powiedziano! wiec chyba pasuje??? Jaki jest zawod ojca na akcie urodzenia Andreasa juniora?
z ta J... Karczma to gdyby byla w innej parafii to powinno to byc napisane....???, obaj swiadkowie pochodza z Zalesia, trzeba sie nad tym mocno zastanowic!!! jakies pomysly??? czy w ksiegach Lesna, Brus i Wiele nie wystepuje nigdzie ta nazwa? bo nawet jesli to byla bardzo mala osada , zagroda to chyba nie mieszkala tam tylko jedna osoba ?
pozdrawiam beata
Odp: Warnke [wiadomość #5535 jest odpowiedzią na wiadomość #5531] wto, 14 grudnia 2010 23:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Chaber jest aktualnie niedostępny  Chaber
Wiadomości: 56
Dołączył(a): marca 2007
Miejsce: Gdynia
Member
1. Poszukiwania Jachowej Karczmy: W trakcie, nie wyglda to dobrze, ale zobaczymy.
2. Pani Iwona wyszperaa w internecie drzewo pana Stanisawa von mudy Trzebiatowskiego w ktrym pojawiaj si interesujce nas osoby:
http://www.geni.com/people/Andrzej-Warnke/600000000906448279 7
Drzewo to znacznie jest rozbudowane w gazi Marianny Bruskiej, ony Andrzeja seniora. Na temat samego seniora moemy dowiedzie si, e jego matka miaa na imi Elbieta; ojciec nie jest podany (czyby nieznany?). Ciekawa informacja, e mia brata Dawida ur. ok.1802, zm. w Kosobudach par.Brusy 9.07.1866. Trudno powiedzie jak rzetelnie zebrane i dopasowane s dane, wida w nich pewne luki (np. brak Marcina "pani Beaty", jednak dzieo pana Stanisawa jest godne uwagi - polecam!
3. Proba do pani Beaty i Patryka czyli pana Eugeniusza, jeli macie skany (fotografie) wpisw w ksigach dotyczce osb o ktrych tu mwimy, podzielcie si prosz tymi materiaami. Moe wsplnie wicej uda si nam z nich wyczyta.

Pozdrowienia

Arnold
Odp: Warnke [wiadomość #5543 jest odpowiedzią na wiadomość #5535] ro, 15 grudnia 2010 21:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Patryk jest aktualnie niedostępny  Patryk
Wiadomości: 97
Dołączył(a): grudnia 2007
Member
Witam do chwili obecnej nikt nie prosi o skany z danymi za wyjtkiem jednego Pana ktremu przekazaem to co sobie yczy.Jeli kto z Pastwa poda dane osb i przybliony czas oraz poda adres na ktry przesa skan to chtnie go przel jeli bd to posiada,nadmieniam e Warnkowie nie znajduj si w krgu moich poszukiwa a tylko ze zwykej chci pomocy zamieciem to co udao mi si ustali.Jeli mam by szczery to ja osobicie Jechowej Karczmy bym nie szuka w parafiach Brusy,Leno ,Wiele.
2 Dawid Warnke lubowa w 1835r.w Brusach wg.zapisu by z miejscowoci Szirno? Szerno? by wdowcem lat 31.rodzice:tylko matka Elisabeth z tej samej msc.Pozdrawiam Patryk
Odp: Warnke [wiadomość #5544 jest odpowiedzią na wiadomość #5543] ro, 15 grudnia 2010 21:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Patryk jest aktualnie niedostępny  Patryk
Wiadomości: 97
Dołączył(a): grudnia 2007
Member
Patryk napisa(a) dnia ro, 15 grudzie 2010 09:37

Witam do chwili obecnej nikt nie prosi o skany z danymi za wyjtkiem jednego Pana ktremu przekazaem to co sobie yczy.Jeli kto z Pastwa poda dane osb i przybliony czas oraz poda adres na ktry przesa skan to chtnie go przel jeli bd to posiada,nadmieniam e Warnkowie nie znajduj si w krgu moich poszukiwa a tylko ze zwykej chci pomocy zamieciem to co udao mi si ustali.Jeli mam by szczery to ja osobicie Jechowej Karczmy bym nie szuka w parafiach Brusy,Leno ,Wiele.
2 Dawid Warnke lubowa w 1835r.w Brusach wg.zapisu by z miejscowoci Szirno? Szerno? by wdowcem lat 31.rodzice:tylko matka Elisabeth z tej samej msc.Pozdrawiam Patryk

Odp: Warnke [wiadomość #5545 jest odpowiedzią na wiadomość #5544] ro, 15 grudnia 2010 22:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Patryk jest aktualnie niedostępny  Patryk
Wiadomości: 97
Dołączył(a): grudnia 2007
Member
Brak treści wiadomości
Odp: Warnke [wiadomość #5546 jest odpowiedzią na wiadomość #5544] ro, 15 grudnia 2010 22:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Patryk jest aktualnie niedostępny  Patryk
Wiadomości: 97
Dołączył(a): grudnia 2007
Member
Brak treści wiadomości
Odp: Warnke [wiadomość #5550 jest odpowiedzią na wiadomość #5546] czw, 16 grudnia 2010 09:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
beatabistram jest aktualnie niedostępny  beatabistram
Wiadomości: 43
Dołączył(a): maja 2010
Member
Ja mam wiekszosc danych podanych telefonicznie- tez o tej poprawce nazwiska na akcie slubu z Marianna z 1823 z archiwum.
Sama mam bardzo daleko do achiwow wiec opieram sie najczesciej na danych podawanych telefonicznie i jak narazie (odpukac w niemalowane) bez problemu!!!
Chaber napisal:
"2. Pani Iwona wyszperaa w internecie drzewo pana Stanisawa von mudy Trzebiatowskiego w ktrym pojawiaj si interesujce nas osoby"
Wczoraj udalam sie wiec do zrodla- telefonicznie do pana Stanisawa von mudy Trzebiatowskiego i dzisiaj dostalam maila:

"przypuszczam, e Warnke pochodzili z Rychnowy k. Czuchowa."

teraz trzeba sprawdzic czy moze ich tam znajdziemy
Mamy Dawida- trzeba jeszcze udowodnic, ze to brat Andreasa seniora
Jesli byl wdowcem moze znajdziemy jego pierwszy slub?
Patryku jesli mozesz przyslij mi skan tego slubu Davida moze uda mi sie rozszyfrowac te nazwe?
pozdrawiam beata
Odp: Warnke [wiadomość #5559 jest odpowiedzią na wiadomość #5543] czw, 16 grudnia 2010 14:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
iwcia jest aktualnie niedostępny  iwcia
Wiadomości: 38
Dołączył(a): padziernika 2010
Member
Jeeli mog, to te poprosz o skany Dawida i Andreasa Warnke.
Iwona
Odp: Warnke [wiadomość #5560 jest odpowiedzią na wiadomość #5543] czw, 16 grudnia 2010 15:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
iwcia jest aktualnie niedostępny  iwcia
Wiadomości: 38
Dołączył(a): padziernika 2010
Member
A moe ta miejscowo to Szewno - gm wiekatowo, powiat wiecki.
Odp: Warnke [wiadomość #5561 jest odpowiedzią na wiadomość #5560] czw, 16 grudnia 2010 15:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
beatabistram jest aktualnie niedostępny  beatabistram
Wiadomości: 43
Dołączył(a): maja 2010
Member
ja znalazlam tez Czerno, ale to okolice Lodzi wiec chyba nie, chyba, ze bylo wiecej miejscowosci o tej nazwie
Odp: Warnke [wiadomość #5563 jest odpowiedzią na wiadomość #5561] czw, 16 grudnia 2010 17:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
katnal jest aktualnie niedostępny  katnal
Wiadomości: 145
Dołączył(a): padziernika 2008
Miejsce: Bydgoszcz
Senior Member
Witam. Tak przygldam si waszej dyskusjii od pocztku, poniewa cakiem niedawno okazao si e matk mojej prababki bya Marianna Warmke. Niestety jeszcze nie wiem czy Warmke i Warnke to jedno nazwisko.Jeszcze nie mam dowodw. Pisz tak poniewa nazwisko Nylk jakie mam w drzewie okazao si nazwiskiem Nelke.
Wrmy teraz do tej nieszczsnej Karczmy Jachowa czy Jehowa. Trzeba prbowa odczyta z oryginau i raczej nie znajdziecie tego na mapach. Chodzi zapewne o zagrod gdzie zamieszkiwaa jedna lub dwie rodziny i bya po prostu zwyk karczm. Szukaabym raczej miejscowo o podobnej nazwie. Wymieniacie miejsowo Szirno, Szerno. A moe to jest Szidlno ? Czyli Silno, miejscowo midzy Tuchol a Chojnicami. W tamtych rejonach osiedlia si kosznajderia, osadnicy z Niemiec, a nazwisko Warnke do nich naley.Moe warto przejrze http://nelke.pev.pl/kosz-01.html a take publikacj http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmetadata?id=80040&dir ds=1&tab=1

Pozdrawiam i ycz owocnych poszukiwa.


Katarzyna Zakryś-Nalazek

Poszukiwane nazwiska: Zakryś, Wegner, Rekowscy, Czajkowscy, Warmke, Jabłońscy, Walas
Odp: Warnke [wiadomość #5564 jest odpowiedzią na wiadomość #5550] czw, 16 grudnia 2010 17:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Patryk jest aktualnie niedostępny  Patryk
Wiadomości: 97
Dołączył(a): grudnia 2007
Member
WITAM przesyam skan lubu Dawida
  • Załącznik: 0083.JPG
    (Rozmiar: 87.14KB, Pobrane 177 razy)
Odp: Warnke [wiadomość #5565 jest odpowiedzią na wiadomość #5559] czw, 16 grudnia 2010 17:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Patryk jest aktualnie niedostępny  Patryk
Wiadomości: 97
Dołączył(a): grudnia 2007
Member
Przesyam skan lubu Andreasa
  • Załącznik: 0039.JPG
    (Rozmiar: 68.70KB, Pobrane 150 razy)
Odp: Warnke [wiadomość #5566 jest odpowiedzią na wiadomość #5565] czw, 16 grudnia 2010 18:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
beatabistram jest aktualnie niedostępny  beatabistram
Wiadomości: 43
Dołączył(a): maja 2010
Member
tlumacze slub Dawida
David Warnke wdowiec z "Szerno" lat 31, Teresia H***, wdowa lat 38 dnia 3.08. [wpisana nazwiskiem pierwszego meza!]
rodzice pana mlodego : wpisana tylko Elisabeth Warnke z tego Szerno
rodz. panny mlodej Valentin Bruski i Margaretha z Zalesia
swiadkowie Joseph Przytarski? z Kosobudy i..... Andreas Warnke z Zalesia!!!
czyli faktycznie dwaj bracia i dwie siostry!
Odp: Warnke [wiadomość #5568 jest odpowiedzią na wiadomość #5565] czw, 16 grudnia 2010 21:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
iwcia jest aktualnie niedostępny  iwcia
Wiadomości: 38
Dołączył(a): padziernika 2010
Member
Dzikuj za skan.
Iwona

[Uaktualnione dnia: pi, 17 grudnia 2010 13:18]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: Warnke [wiadomość #5569 jest odpowiedzią na wiadomość #5563] czw, 16 grudnia 2010 23:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Chaber jest aktualnie niedostępny  Chaber
Wiadomości: 56
Dołączył(a): marca 2007
Miejsce: Gdynia
Member
Pani Katarzyno! Ja i Pani Iwona rwnie w swym drzewie mamy nazwisko Nelk (Nylk, Nelk, Nelke - trzy rzne formy nazwiska dotyczce jednej osoby). Jest to Agnes z parafii Raci, spowinowacona z rodzin Warnke: Nelk-Karnowski-Kosiedowski-Warnke.
Pozdrowienia
Arnold
Odp: Warnke [wiadomość #5570 jest odpowiedzią na wiadomość #5568] pi, 17 grudnia 2010 00:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
Chaber jest aktualnie niedostępny  Chaber
Wiadomości: 56
Dołączył(a): marca 2007
Miejsce: Gdynia
Member
WIELKIE PODZIKOWANIA DLA PATRYKA ZA BEZINTERESOWN POMOC !!!

Pani Iwono, Patryk w swym pocie z 13-tego, dzieli si swymi wtpliwociami dot. imienia na akcie lubu z Mariann Brusk. Zwrmy uwag, e nazwisko byo poprawiane, moe imienia ju nie poprawiono ???

I jeszcze ciekawostak:
Przegladajc "NAZWISKA POMORZAN Pochodzenie i zmiany" Tom III prof. Edwarda Brezy
http://biblioteka.wejherowo.pl/dlibra/dlibra/docmetadata?id= 3964
trafiem na str. 397 na tak informacj:
"W komitecie budowy kocioa w Brusach w II po.XIX w. byli m.in. Mikoaj Warnke z Kosobud i Andrzej Warnke z Zalesia."
Obecny koci w Brusach zosta wzniesiony w latach 1876-79, dlatego myl, e wspomniany tu Andrzej to "nasz" Andreas junior.

Pozdrowienia
Arnold
Poprzedni wątek: Parafia Lipusz XVIII wiek i wcześniej
Następny wątek: Trzebiatowski - Prill - okolice Cekcyna
Idź do forum:
  


Aktualna data: pi maj 24 19:28:29 CEST 2024

Łączny czas generowania strony wyniósł $1 sekund