Forum PTG
Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne

Strona główna » Ogólne » Opinie o serwisie » Nowi uzytkownicy
Nowi uzytkownicy [wiadomość #8756] pi, 07 padziernika 2011 19:24 Przejdź do następnej wiadomości
kaphis jest aktualnie niedostępny  kaphis
Wiadomości: 199
Dołączył(a): listopada 2010
Miejsce: Leverkusen
Senior Member
Witam

Napewno wielu z Was zauwazylo problem ciagniecia za jezyki nowych uzytkownikow , ktorzy czesto podaja tylko nazwisko i imie i oczekuja pomocy. Dopiero po kilku postach z pytaniami typu : gdzie ? , kiedy ? - dopisuja te informacje. Zrobic np. taki formularz:

Imie poszukiwanej osoby....
Nazwisko poszukiwanej osoby....
Przyblizona data zdazenia...
przyblizone miejsce zdazenia...

podpis...

Co sadzicie o stworzeniu takiego formularza dla nowych uzytkownikow? Wpisywaliby swoje pierwsze prosby o pomoc w poszukiwaniach do trzech pierwszych watkow w ten sposob - licze na to , ze dalej juz kazdy bedzie pamietal ze , podajac wiecej informacji innym latwiej bedzie go pokierowac.

Podobnie w dziale tlumaczen przed zakladka dodaj plik zamiescic informacje z prosba o zamieszczeniu wiekszej parti tekstu pisanego przez ta sama osobe w celu mozliwosci porownania jak dana osoba pisala dane litery.

Pomysly te w moim rozumieniu moga pomoc w wyeliminowaniu powtarzania sie tych samych lub podobnych do siebie postow.

Pozdrawiam


Marek Zając

[Uaktualnione dnia: pi, 07 padziernika 2011 19:30]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: Nowi uzytkownicy [wiadomość #8757 jest odpowiedzią na wiadomość #8756] pi, 07 padziernika 2011 19:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jolka
Wiadomości: 290
Dołączył(a): padziernika 2008
Miejsce: Gdynia
Senior Member
popieram Smile - taki formularz/wskazwka wyeliminuje wiele niepotrzebnych pyta Smile.
Nie zawsze to co oczywiste dla nas, dla nowicjusza w poszukiwaniach te jest oczywiste
Jola


GDYBY NIE PRZODKOWIE MOI NIC BY MNIE NIE BYŁO, NIC ŚWIADOMOŚCI, NIC DUSZY, NIC CIAŁA.
TO PRADZIADÓW ZNOJNE ŻYCIE, ŻE JESTEM, SPRAWIŁO, A ZE MNĄ I WE MNIE CZĄSTKA ICH ZOSTAŁA.
Odp: Nowi uzytkownicy [wiadomość #8759 jest odpowiedzią na wiadomość #8757] pi, 07 padziernika 2011 21:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Milksurfer jest aktualnie niedostępny  Milksurfer
Wiadomości: 1200
Dołączył(a): marca 2006
Miejsce: Niemcy
Senior Member
Witam

Ogulnie zgadzam sie ale musimy zdawac sobie sprawe ze Jest to rowniez odpowiedzialnosc wobec tych osub
A oczekiwania niekiedy nie jestesmy w stanie zaspokoic
czyli nalezalo by wykonac formularz z zapytaniem bardzo szczeguowym jaki by zabieral fakty z wielu mozliwych dzialow
z ogulu ale jestem za

Marcin
Odp: Nowi uzytkownicy [wiadomość #9143 jest odpowiedzią na wiadomość #8756] wto, 13 grudnia 2011 14:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Batalion01 jest aktualnie niedostępny  Batalion01
Wiadomości: 66
Dołączył(a): listopada 2010
Miejsce: Gdynia
Member
Witam.

No c, wydaje mi si e byo by to cizko wporowadzi w swobodzie pisania postw. Ci co by si tu czsto udzielali i wiedzieli o tym, by korzystali z takiego formularza, ale nie ma mocnych na takich co rejestruj si na forum tylko po to by napisa jeden post w dziale "poszukiwania osb i przodkw" Smile Sam jestem administratorem na forum i wiem jaka z tym walka nie raz bywa Smile Oglnie wydaje mi si, e trzeba by wprowadzi tak opcj ju przy pisaniu posta, wtedy mogo by to przyniesc oczekiwany efekt Smile

Oczywiscie, jestem jak najbardziej za pomysem Smile


Rodzina - SZELA, DYSZER, CZAJA, BRYLOWSCY
Odp: Nowi uzytkownicy [wiadomość #9371 jest odpowiedzią na wiadomość #8756] czw, 02 lutego 2012 21:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
neuteich jest aktualnie niedostępny  neuteich
Wiadomości: 88
Dołączył(a): lipca 2010
Member
... a co z tymi co znaj tylko imi i nazwisko ?
Odp: Nowi uzytkownicy [wiadomość #9372 jest odpowiedzią na wiadomość #9371] pi, 03 lutego 2012 17:09 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Janusz jest aktualnie niedostępny  Janusz
Wiadomości: 588
Dołączył(a): lutego 2008
Senior Member
Witam!

Wydaje si, e oprcz imienia i nazwiska chyba znaj przedzia lat w ktrych y przodek.Prawdopodobnie znaj te przybliony teren poszukiwa.

pozdrawiam Janusz
Poprzedni wątek: chwilowe zakłócenia w funkcjonowaniu strony PTG
Następny wątek: Zmiany wizualne na stronie
Idź do forum:
  


Aktualna data: wto cze 11 05:59:47 CEST 2024

Łączny czas generowania strony wyniósł $1 sekund