Forum PTG
Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne

Strona główna » Ogólne » Nasza kawiarenka » Praca przymusowa w latach 1939/ 1945
Praca przymusowa w latach 1939/ 1945 [wiadomość #13269] pi, 02 maja 2014 04:13 Przejdź do następnej wiadomości
dohani jest aktualnie niedostępny  dohani
Wiadomości: 6
Dołączył(a): kwietnia 2014
Junior Member
Podczas drugiej wojny pracowalo wiele osob na gospodarstwach rolnych. Osoby pochodzenia polskiego i tez pracownicy przymuszeni. Osoby pochodzenia niemieckiego jakoby w ramach odsluzenia sluzby dla rzeszy.
Czy sa gdziekolwiek spisy tych osob?
Listy pracownikow?
Dokladnie chodzi mi o gospodarstwo rolnika August Varchmin w Alt Beltz (Stare Bielice) powiat Koszalin.
U Augusta Varchmin pracowala moja mama, Gertruda Wenzel i jej siostra Angela (Aniela).
Wowczas tam poznala moja mama mojego ojca, Edward Rachmielowicz. Bedac w ciazy, majac lat 17 wrocila do swoich rodzicow w Gdyni Leszczynki. Dziadkowie nie pozwolili jej na dalszy kontakt z moim ojcem.
Ja jednak bardzo chcialabym coskolwiek o nim odszukac.
Pozdrawiam
Edyta





Odp: Praca przymusowa w latach 1939/ 1945 [wiadomość #13804 jest odpowiedzią na wiadomość #13269] pi, 07 listopada 2014 12:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marhefffka jest aktualnie niedostępny  marhefffka
Wiadomości: 31
Dołączył(a): wrzenia 2009
Member
Przerzuciabym ten temat do "Poszukiwania osb". Tutaj chyba mao kto zaglda.
Niestety nie potrafi Ci pomc.
Odp: Praca przymusowa w latach 1939/ 1945 [wiadomość #13805 jest odpowiedzią na wiadomość #13804] pi, 07 listopada 2014 16:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
piesta
Wiadomości: 675
Dołączył(a): marca 2006
Senior Member
Dokumenty o zatrudnionych u bauerw byy dokumentacj wczesnych gmin. Wycofujcy si okupanci bardzo dokadnie ewakuowali cae archiwa swojej administracji. W Polsce zachoway si jedynie malekie czci archiww, ktre zostay zbombardowane w transportach lub podobnie na skutek innych zdarze. A co do uwagi marhefffki to nie uwaam jej za suszn. Natomiast jeli kto pisze posta po to by stwierdzi, e nie moe nic pomc to jest to po prostu zamiecanie forum.

Staszek Pieniek


Staszek
Odp: Praca przymusowa w latach 1939/ 1945 [wiadomość #13806 jest odpowiedzią na wiadomość #13269] pi, 07 listopada 2014 17:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marhefffka jest aktualnie niedostępny  marhefffka
Wiadomości: 31
Dołączył(a): wrzenia 2009
Member
Staszku,
post Edyty dotyczy poszukiwan ojca, dlatego uwazam, ze pomysl z przeniesieniem pytania do "poszukiwan..." jest trafiony. Tym bardziej, ze post w tym dziale pozostal bez odpowiedzi przez 6 miesiecy, dopiero po moim jak to nazwales "zasmiecaniu forum" Edyta otrzymala jakas informacje zwrotna. Nie rozumiem dlaczego mnie atakujesz.
Pozdrawiam i zycze milego wieczoru.
Asia
Odp: Praca przymusowa w latach 1939/ 1945 [wiadomość #13810 jest odpowiedzią na wiadomość #13269] sob, 08 listopada 2014 08:51 Przejdź do poprzedniej wiadomości
piesta
Wiadomości: 675
Dołączył(a): marca 2006
Senior Member
Dzia NASZA KAWIARENKA z podtytuem HYDE PARK, jak wskazuje nazwa jest dziaem w ktrym mona pisa na kady temat (Zwizany z genealogi!!!) Napisanie w nim jakiego postu nigdy nie bdzie nie na miejscu. Hyde Park w Londynie jest to miejsce gdzie kady moe wygasza przemwienia na kady temat i nikt mu nie moe zabrania nawet obraania politykw. Jedynym ograniczeniem jest zakaz obraania krlowej. To gwoli historii tego miejsca. Natomiast cay czas przemia Aniu uwaam, e zabieranie gosu po to by napisa: "Niestety nie potrafi Ci pomc" jest zwykym spamem.
Z miym sobotnim, pogodnym pozdrowieniem
Staszek


Staszek

[Uaktualnione dnia: sob, 08 listopada 2014 09:57]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Poprzedni wątek: Groby i cmentarze na Kociewiu: przyczynki do dziejów
Następny wątek: Wielkanoc 2015
Idź do forum:
  


Aktualna data: ro cze 12 19:16:47 CEST 2024

Łączny czas generowania strony wyniósł $1 sekund